Bmw 325i e36

Räägi enda autost ning uuri lähemalt ka teiste ratsudest
Cusmu
Postitusi: 4

Bmw 325i e36

Postitus#1 » T Juun 13, 2017 12:43 pm

Tere
Teen teile siia ka väikse jutustuse kuidas see auto minuni jõudis ja mis on üldiselt minu autode ajalugu.

Kuna oma 23eluaasta jooksul olen omanud nii erinevaid autosid 15 Bmw sõidukit, 2 impresa GT 1 impresa STi ja viimaseks oli Evo VI
Bmw'd olid aeglased, subarud ja Evo kiired aga fun'i vähe.
Ma ei olegi arusaanud kas viga minus või autodes aga pea igale autole olen teinud mootori remonti :mrgreen:
Seega algselt oli plaan otsida e36 mis oleks korraliku kerega et ei peaks keevitust näppu võtma ja vahet pole mis mootoriga kuna plaan oli nagunii sinna teha uus ja tihe mootor et auto ressurss korralikult kasutatud saaks.
Otsisin 3 ja rohkemgi kuud igas hinnaklassis vaatamas käidud ja isegi 3k€ maksvad e36 on mädad.

Üks aeg kuskil fbki müügi portaalis nägin komentaari Bmw 325i värvitud ja vajab komplekteerimist ja hinda küsis 1500.-
Koheselt ka kirjutasin ja sai ka vaatamas käidud järgmisel õhtul. Esmane vaatepilt: kere väljas hea üldpildis(vaja polerida) karpid kõvad kuskilt mäda pole, siis suundusime auto sisse. Pagassi sisu pole, tagumised istmed välja kakutud, uksepolstrid risud, armatuur hele ja istmed tumedad. Oehh sisu oli peldik. Nii ja suundusin siis edasi et kus mootor on ja miks peal pole ja sealt uudis voilaa mootor pulkadeks võetud et seda strokida, uurisin siis edasi et ehk saan näha seda mootorit, aii jaa see mul sõbrajuures teises garaasis ja saab 2h näha. Ütsin ääküll et ootame ära ja 2h mööda ja juba 2,5h möödas ja uurisin kus sõber on siis, aa ei ta kohe siin. Uurisime mootori seisukorda mis sealt siis seest välja tuli ja öeldi et kõik väga hea ja läks veel pooltundi mööda ja sõpra ei kuskil. Ütsin ää küll et räägime siis hinnast et mis see viimane hind on et 1.5k natuke palju ei ole või? Öeldi ei ole kõik on ju väga hea. Siis tegin kohapeal oma pakkumise 1000.- kohe ja praegu, vastati ei mina nii palju hinda alla ei lase ja tuleb teine mees ja ostab ära. Ütsin et ei hakka sinu aega raiskama astu autost välja ja oota siis seda teist vana. Läksin tartust koju tagasi käed rüppes.

Ja sii üks hetk hakkas messengeri ja telefoni smse tulema et vii ära ja saad hinnast alla jne... Tükk aega mõtsin et ei viitsi huiaritega tegeleda küll uue auto leian.
Läks veel kuu mööda ja tuleb sõnum " mul ühistuga probleeme vii auto ära 1200.-" saatsin smsi vatu et võta oma uipu veljed ära ja tonn. Natuke vaidlemist ja poiss jäi nõusse ja nii ma ta koju tõin.

Mootor suht pimesilmi kaasa saadud ja ega sealtki midagi peale kaane võtta pole, hülss kõva randiga

Tänaseks plaanid suured ja auto väike, nimelt plaanide kohaselt tuleb sellest autost 2.8 turboga ülelaetud kiire igapäeva auto. Kolektor on juba pooleldi valmis ja ilmselt see aasta see valmis ei saa, muresid autoga palju ja varuosad kallid
Vaja turbot hx40superit 14" kojaga
Remont mõõdus kolbe
Kaane tikke jne... Neid asju on suurtes kogustes mis vaja läheks aga aeg ajalt soetan siin endale asju
Sisu sai välja visatud ja korralik hele sportsisu asemele soetatud.

Pilt
Pilt
Pilt
Nii nad ootavad omaaega
Pilt

Igavusest ka 18tõllarattaid proovitud
Pilt

Kasutaja avatar
Suislider
Postitusi: 18

Re: Bmw 325i e36

Postitus#2 » T Juun 13, 2017 11:26 pm

Mis alumise otsa kompott sul siis tuleb selle turbo jaoks?
Pilt

Kasutaja avatar
Mairold
Postitusi: 70
Kontakt:

Re: Bmw 325i e36

Postitus#3 » T Juun 13, 2017 11:37 pm

Räägi mootori ehitusest täpsemalt: Miks remonmõõdus kolb , plokk kulunud liiga?
#streetmademedothis

Cusmu
Postitusi: 4

Re: Bmw 325i e36

Postitus#4 » P Juul 02, 2017 10:40 pm

Plokk on liiga kulunud, olen uut juba 2kuud pingsalt otsinud aga ei midagi
Hetkel üks pakkumine on b25 nonvanos plokile pean seda vaatama minema ja ülemõõtma

Sisu läheb 2.5diisli vänt ,orginaal 2.5/2.8 kolvid ja sepis kepsud et saaks peale keerata :mrgreen:
Kolbe hetk veel ei taha osta natuke kirves ja kui detot pole siis ei juhtu kolviga midagi. Surveaste tahaks saada 9 kanti et saaks etanooliga ka vajadusel sõita. Litraasilt ümardades 2.8 aga diisli vändaga võidan väändes väga palju mi orginaalis suht puudulik

Kasutaja avatar
n6ps
Postitusi: 3

Re: Bmw 325i e36

Postitus#5 » E Juul 03, 2017 8:01 pm

Kas 2.5d vänt istub otse külge või vaja midagi ümber ka teha? Mul tulevikus sarnane plaan mootori kohapealt:)

Cusmu
Postitusi: 4

Re: Bmw 325i e36

Postitus#6 » T Juul 04, 2017 8:50 am

Mina olen lasnud kiilusoont pikemaks teha aga palju ei tee sedagi

Cusmu
Postitusi: 4

Re: Bmw 325i e36

Postitus#7 » T Juul 04, 2017 8:57 am

Kolde ehitusest ka väike pilt, kuna esimene isevalmistatud kolle nullist siis ei Hakka nurisema
Pilt

Mine “Lugejate autod”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist