VAZ 2106 '80 Järv

Räägi enda autost ning uuri lähemalt ka teiste ratsudest
Kasutaja avatar
Järv
Postitusi: 33

VAZ 2106 '80 Järv

Postitus#1 » E Juun 12, 2017 12:50 pm

Kuna üks sigull oli juba soetatud, siis pakuti head diili ühele 06'le. Pea 10 aastat kurvalt plekkgaraažis seisnud, põrandaks muld ja külgedel mitte kuigi terved seinad.

Pilt

Pilt

Kuna autol puudusid pidurid ja käsipidur ka kuigi hästi ei toiminud, siis tuli võtta ette 4km pikkune rännak auto transpordiks. Ühesõnaga sai ta ühel päikeselisel päeval omal garaažialla ära lükatud ja esimene käivitus ka tehtud autole üle 8 aasta. Kuna sidurit ka ei olnud, siis oli vaja natukene marutama minna temaga. Õnneks käsipidur sai üle pingutatud ja kiirust sai ka aretada.

Pilt

Pilt


Sai lõpuks ta tõstuki peale aetud ning töö võis alata. Kere oli õnneks heas seisus, tõenäoliselt rohke tavott oli kasuks tulnud. Ainus murekoht tagapõll.

Pilt

Aegamisi sai ta sõiduvalmiks tehtud ja isegi ülevaatusel sai käidud. Pintsliga värviparandusi tehtud ja muid asju. Sisu ka korda tehtud.

Pilt

Pilt

Pilt

Tänaseks on oma eluteele lõpu leidnud kapoti all valitsenud 1.6 liitrine elajas. Kaanetihend läks ja mahlad segamini. Võtsin vastu otsuse, et auto võiks nüüd kiirem saada ikkagi ja ei hakka enam vahele toppima sigulli mootorit vaid tuleb 2 liitrine 110kw Fiat. Rahaliselt pole jõudnud veel mootorit osta. Muud pudi olen endale aegamisi kokku ajanud. Olemas on viiene kast, ketaspiduritega tagasild ning LSD differ. Muud pudi ka nagu näiteks elektrilised aknad, katuseluuk, elektrilised nahast istmed jne. Tarvis mootor veel soetada ja saab vaikselt käsile võtta.
Pilt

Kasutaja avatar
Suislider
Postitusi: 18

Re: VAZ 2106 '80

Postitus#2 » E Juun 12, 2017 8:29 pm

Ah SEE hakkab hoopis kiiresti sõitma, jah?
Pilt

Kasutaja avatar
Järv
Postitusi: 33

Re: VAZ 2106 '80

Postitus#3 » E Juun 12, 2017 8:51 pm

Suislider kirjutas:Ah SEE hakkab hoopis kiiresti sõitma, jah?


No moto sisu ära vahetada ja pauku juurde keerata võiks päris hää saada.
Pilt

Sideways
Postitusi: 16

Re: VAZ 2106 '80

Postitus#4 » E Juun 12, 2017 9:15 pm

Jõudu ja jaksu ehitamisel. Loodan, et sa teda 10ks aastaks konservkarpi ei pista :)
Pilt

Kasutaja avatar
Järv
Postitusi: 33

Re: VAZ 2106 '80 Järv

Postitus#5 » R Juun 16, 2017 8:24 pm

Täna oli täitsa töine päev. Doonoriks võetud kopikas osutus hullemaks räimaks, kui alguses arvatud. Pika mõtlemise peale sai võetud plaan siis, et 1.6 tehnika doonorilt viskab alustuseks ikkagi 06'le vahele. Saab punasega vähemalt edasi sõita antud hetkel murevabalt (Isa õpetas, et ära näpi töötavat tehnikat). Sai siis kopikas praktiliselt molekulideks lammutatud. Kuna tõstuki peal oli teine, vähe asjalikum kopikas, siis sain päev otsa päikest võtta ja õlut juua. :lol:

Pilt

Tükk tööd kõigepealt kapoti avamisega, sest salongis polnud enam kangi, millest avada. Sai tükk aega traadiga õngitsetud, vahepeal ka relakas kohale toodud. Õnneks raisk andis järgi ennem, kui lõikama oli vaja hakata. Vaatepilt, mis avaneb 12 aastat avamata kapotialt on suhteliselt kole. :D

Pilt

Päevakene rahulikult kaht autot korraga laiali lammutada läks täitsa lausalt. Nüüd tuleb ainult ootama jääda kuni tõstuk vabaneb, et saaks käigukasti ka lahti lasta ja saabki mootori kätte ära.

Pilt
Pilt

Mine “Lugejate autod”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist